Home » Kullanım Sıcak Su

Kullanım Sıcak Su

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE KULLANIM SICAK SU ELDE ETMEK. DOĞAL DOLAŞIMLI ve CEBRİ(pompalı) PAKET ve VİLLASET SİSTEMLER:

Güneş enerjisinden bedava sıcak su elde edip yararlanmak isteyenlerin önündeki engellerden birisi de görüntü kirliliğidir. Bu durumu ortadan kaldıracak ve güneşten yararlanmanızı sağlayacak çeşitli seçenekler sunuyoruz.

Cebri (Pompalı) Paket Sistem:

cebri

Fotoğrafta görüldüğü şekli ile sıcak su deposunu kolektör arkasına gizleyerek ve yatık tip (enine imal edilmiş) kolektör kullanarak yüksek silüet oluşumunu engelledik.

Kollektör-depo arası sirkülasyon, küçük bir sirkülasyon pompası ve buna entegre edilmiş dijital bir otomasyon ile sağlanmaktadır.

 

Otomasyonun menüsündeki özellikler tam bir emniyet ve konfor sağlamaktadır.Bunlar antifiriz koruma devresi ve tatil modu özellikleridir.

Doğal Dolaşımlı (Pompasız) Paket Sistem:

dogal

Fotoğrafta görüldüğü şekilde, sıcak su deposu kolektör üzerindedir. Kollektör-depo arası sirkülasyon doğal olarak (sıcak-soğuk suyun yer değiştirmesi) sağlanır.

Yükseklik olarak diğerine nazaran yaklaşık 60 cm.lik bir fark vardır.

Pompa , otomasyon ve fitings bağlantı eksikliğinden dolayı yukarıda görülen cebri sisteme göre yaklaşık %25 daha ucuzdur.

Villaset Sistem:

villaset

Şekilde görüldüğü üzere sıcak su tankı dik olarak evin bodrum katında uygun bir yere yerleştirilir.Dik olduğu için 1 m2 den fazla bir alan kaplamaz. Tabiat şartlarından etkilenmeyeceğinden ısı kaybı ve korozyon minimum seviyededir.

Çatıda sadece kolektörler olduğundan estetiktir.Ana unsurlar evin içinde olduğundan servis ve bakımı kolaydır.Tek tankla hem ısıtmaya destek, hem de kullanım sıcak su elde etmek mümkündür.

Referanslarımız

 

– Zübeyir Batur konutu Doria Evleri Bitez Mahallesi – BODRUM

– Saffet Çebi konutları Doria Evleri Bitez Mahallesi – BODRUM

– Osman Bey konutu Doria Evleri Bitez Mahallesi – BODRUM

– Emin Sever Konutu Ak-Tur Evleri Bitez Mahallesi – BODRUM

– Ahmet İdirligil (Y.Mimar) konutu Yalıkavak – BODRUM

– Kazım Karadeniz konutu Bitez Mahallesi – BODRUM

– Doria Otel Beach Club tesisleri Bitez Mahallesi – BODRUM